Ohlédnutí zpátky

Když jsme před třemi roky začínali, našim přáním bylo naplnit halu dětmi a naučit k nám chodit hrát beach volejbal co nejvíce lidí z Libereckého kraje. V průběhu prvního roku se ještě dodělávala hala a její okolí, chodilo k nám asi 35 dětiček a začalo se s tréninkem pro dospělé. Zkoušeli jsme rozjet první turnaje pro všechny věkové kategorie dětí, ale nikde a u nikoho jsme nenacházeli podporu.

Druhým rokem se nám rozrostl počet dětí na 70 a otevřeli jsme výkonnostní složku. Podařilo se nám na vlastní náklady rozjet Podještědskou ligu, ale pouze jako soutěž Beach Clubu Liberec. I když tedy Podještědská liga nebyla pod záštitou Libereckého volejbalového svazu, začaly nám na turnaje jezdit i kluby z okolí a turnaje se začínaly plnit. Naše nejlepší páry začaly hrát Pražskou beachligu.

Přelom nastal, když nám ČVS svěřil pořádání turnaje Beach volejbalu na Letní Olympiádě dětí a mládeže. Olympiádu jsme dle ohlasů samotných aktérek a aktérů zvládli velmi dobře.

Dostali jsme se více do povědomí lidí. Podařilo se nám naplno rozjet tréninky pro dospělé.

Úspěšně se dokončily práce v hale a pomaličku jsme se začali přibližovat k našemu přání „ naplnit halu dětmi“.

Další rok jsme poprvé překročili magickou hranici sto dětí a konečně nás jako klub začal považovat i Liberecký volejbalový svaz. Děti z naší výkonnostní složky začaly klub úspěšně reprezentovat na Pražské Beach lize. Dovezli jsme první medaile a začalo se o nás vědět i za hranicí Liberce.

V kategoriích pro dospělé, se nám začátečníci posunuli do mírně pokročilých a vytvořili beach volejbalové party, které začaly organizovat turnaje.

Přes prázdniny jsme pořádali příměstské tábory, které se nám ve všech vypsaných týdnech zcela zaplnily a velkou odměnou pro nás bylo, že děti odcházely spokojené.

Tento rok i vzhledem ke coronaviru je pro nás zatím jako „nádherný sen“. Dětiček máme cca 150 a další a další se hlásí. Je to pro nás největší ocenění, když vidíme, že je to u nás baví. Děti naší výkonnostní složky zasáhly i do letních pohárů, kde dosáhly několika krásných výsledků. Jana Fixová se stala se svou novou spoluhráčkou z Ládví Mistryní republiky a momentálně nás reprezentuje na Mistrovství Evropy. Kluci, kteří u nás trénují beach, Tomáš Červa a Jakub Tesárek, vyhráli několik turnajů a na Mistrovství republiky skončili na krásném druhém místě.

Dokončily se šatny a zázemí pro trenéry a konečně jsme dle našich představ doplnili i trenérskou partu, na kterou jsme právem pyšni.

Co říci závěrem? Snad jen naše přání, ať jsou u nás děti i dospělí spokojeni, ať se k nám rádi vracejí a beach volejbal se pro ně stane srdcovou záležitostí.