ČP U16 chlapci 18.6. 2023

ČP U 16 ovlàdlo duo Samuelů z domàcího oddílu Beachclub Liberec!Celý den nám naštěstí svítilo sluníčko a nebyl na obloze ani mráček, oproti pátku a sobotě😁.Turnaj se povedl ,ale žádné velkè překvapení se nekonalo.Do hlavní soutěže bylo přihlášeno 11 týmů z Beachclubu Liberec, Beachclubu Strahov, Prague beach teamu a Beach Servis clubu. Hrálo se ve 4 skupinách po 3 týmech, s tím že v první skupině byly pouze dva týmy. Favoritem turnaje po bodové stránce byla dvojice z pořadatelského klubu Samuel Rak a Samuel Tůma. Oba dva semifinálové zápasy dopadly podle očekávání a bez větších obtíží do finàle postoupily dvě nejlepší dvojice turnaje Samuel Rak / Samuel Tůma a Lukáš Novotný /Šimon Kuna a očekával se vyrovnaný zàpas. V prvním setu již vedli Samuelové 18:16 , ale nakonec zakolísali a set skončil 18:21 v prospěch Lukáše Novotnýho a Šimona Kuny. Do druhého setu vstoupili Samuel Rak a Tůma soustředění, přestali kazit a ovládli jasně druhý set 21:12. V tiebreaku šlo o každý bod, ale v koncovce se Samuelové zklidnili, nekazili a zvítězili 15:13. Boj o třetí místo také dopadl, jak se předpokládalo a to bez větších problému vítězstvím 21:19 , 21:16 v prospěch Olivera Gernera a Kašpara Strnada. Naše druhá dvojice Jakub Kašpar s Davidem Tabačanem byli v ČP nováčky a umístili se na děleném 9. místě. Kluci gratulujeme!